banner
cenker
cenker banner
grafika cenker
cenker grafika
grafika

> > Blog

Czym jest skaling?

dentystka

Czym jest skaling?

Istnieje wiele przyczyn powstawania kamienia nazębnego. Mogą to być m.in. indywidualne skłonności, spożywanie dużej ilości kawy, herbaty czy innych barwiących substancji oraz nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Gdy kamień już powstanie, wytwarza się na zębach twarda skorupa, która nie tylko brzydko wygląda, ale jest także siedliskiem bakterii. Skuteczną metodą usuwania kamienia nazębnego jest skaling.

Czytaj więcej: Czym jest skaling?

Implanty ceramiczne

dentysta

Implanty ceramiczne to tzw. implanty jednofazowe, które wszczepia się już w trakcie pierwszej wizyty u stomatologa. Są wykonane z tlenku cyrkonu, substancji przypominającej naturalną tkankę zębów, odporną na ścieranie i o wysokiej biozgodnosci z tkankami ludzkimi. Ze względu na swoje walory estetyczne (kolorystyka podobna do naturalnej barwy uzębienia), ten materiał wykorzystywany jest nie tylko do produkcji implantów zębów, ale równie dobrze sprawdza się do wykonywania koron.

Czytaj więcej: Implanty ceramiczne

Korony ceramiczne

uśmiechnięta dentystka

 

Korony ceramiczne są wytwarzane z tlenku cyrkonu, materiału który zapewnia nie tylko doskonałą estetykę, ale jest także trwały i przyjazny dla organizmu. Pozwala na tworzenie najwyższej klasy ceramiki wykorzystywanej m.in. do produkcji koron ceramicznych, główki sztucznych stawów biodrowych, a nawet powłok termicznych w wahadłowcach. Z pomocą tlenku cyrkonu można wykonać pełnoceramiczne korony i całe mosty o zasięgu pełnego łuku zębowego.

Czytaj więcej: Korony ceramiczne

Jesteśmy na Google+
Google+