banner
cenker
cenker banner
grafika cenker
cenker grafika
grafika

> > > 10-licowki-kto-powinien-stosowac

Licówki – kto powinien stosować

zęby po i przed szczotkowaniem

Licówki to małe płatki porcelanowe, które przykleja się na przednią powierzchnię zębów ukrywając przebarwienia, nierówności, a nawet szpary między zębami. Dzięki nim, Twój uśmiech odzyska blask, a Ty będziesz się częściej uśmiechać!

Licówki mogą mieć różną grubość (0,2-1 mm). Za pomocą tych nakładek, stomatolog rozjaśni ząb oraz nada mu piękny kształt i barwę. Ale to nie koniec, licówki pozwalają także wydłużyć ząb i poszerzyć go, likwidując w ten sposób szpary między zębami. Można je również stosować do lekkiej korekty ustawienia zębów, np. w przypadku ich skręcenia czy stłoczenia.

Licówki nie są oczywiście rozwiązaniem uniwersalnym. Po pierwsze, nie mogą zastąpić leczenia ortodontycznego, a po drugie istnieje kilka ograniczeń w ich stosowaniu. Na przykład, ten rodzaj nakładek wyklucza próchnica, choroby dziąseł, czy wady zgryzu. Licówek nie założymy także na bardzo zniszczone zęby, w tym przypadku lepsze będą korony ceramiczne.

Zalety

Mimo wymienionych ograniczeń, licówki mają bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii estetycznej. Zakłada się je nie tylko po to, aby ukryć przebarwienia i rozjaśnić kolor zębów, ale także w przypadku nieestetycznych bruzd lub niedużych uszkodzeń zębów przednich (pęknięcia, ukruszone bądź starte brzegi zęba). Z pomocą tego typu nakładek można zmienić wygląd jednego zęba albo całych grup. Przeważnie stosowane są na zęby od trójki do trójki albo od czwórki do czwórki.

Licówki porcelanowe, pod względem koloru i wrażenia dotykowego, nie odbiegają od szkliwa zębów. Co więcej, są odporne na próchnicę, ścieranie i silne przebarwienia. Prawidłowo wykonane licówki  zapewniają również dobrą szczelność brzeżną, co sprawia, że nie ma miejsc w jakich mogłaby osadzać się płytka bakteryjna.

Dzięki nowoczesnej technologii CEREC (wykorzystującej cyfrową protetykę 3D CAD/CAM), pacjenci klinik stomatologicznych mogą nałożyć licówki już w trakcie jednej wizyty. Licówki CEREC są wytwarzane przy pomocy cyfrowej frezarki z precyzją i dokładnością dochodzącą do 25 mikronów.

Jesteśmy na Google+
Google+