banner
cenker
cenker banner
grafika cenker
cenker grafika
grafika

> > > 11-korony-ceramiczne

Korony ceramiczne

uśmiechnięta dentystka

 

Korony ceramiczne są wytwarzane z tlenku cyrkonu, materiału który zapewnia nie tylko doskonałą estetykę, ale jest także trwały i przyjazny dla organizmu. Pozwala na tworzenie najwyższej klasy ceramiki wykorzystywanej m.in. do produkcji koron ceramicznych, główki sztucznych stawów biodrowych, a nawet powłok termicznych w wahadłowcach. Z pomocą tlenku cyrkonu można wykonać pełnoceramiczne korony i całe mosty o zasięgu pełnego łuku zębowego.

 

Dawniej wykorzystanie tlenku cyrkonu w stomatologii było niemożliwe ze względu na jego niezwykłą twardość. Dopiero zastosowanie nowoczesnych metod obróbki pozwoliło stosować go w technice dentystycznej. W trakcie procesu formowania elementów protetycznych z tlenku cyrkonu, najpierw specjalne maszyny frezują korony lub mosty na podstawie wycisku stworzonego przez technika dentystycznego. Na koniec korona zębowa uzyskuje swój estetyczny wygląd, dzięki nowoczesnej ceramice do licowania, której barwę dobiera się tak, aby nie różniła się od Twoich naturalnych zębów.

Korony zębowe mogą zostać ukształtowane identycznie jak naturalne, dlatego nie będą odróżniać się od reszty uzębienia. Ponadto tlenek cyrkonu nie wykazuje żądnych przypadków alergii. Nie oddziałuje także z innymi materiałami dentystycznymi, a gładka powierzchnia ceramiki umożliwia zachowanie właściwej higieny jamy ustnej.

Wykonane bez wykorzystania metalu, korony zębowe ceramiczne są doskonałym rozwiązaniem dla zębów przednich. Służą nie tylko do rekonstrukcji zniszczonych zębów własnych, ale mogą być również mocowane na implantach, w sytuacji gdy chcemy odtworzyć brakujący ząb. Dzięki przeprowadzeniu prac cyrkonowych w technologii  CAD/CADM, Pacjenci uzyskują niebywałą precyzję i wytrzymałość, co oznacza ogromny skok jakościowy w stosunku do poprzednich lat.

Jesteśmy na Google+
Google+