banner
cenker
cenker banner
grafika cenker
cenker grafika
grafika

> > > 12-implanty-ceramiczne

Implanty ceramiczne

dentysta

Implanty ceramiczne to tzw. implanty jednofazowe, które wszczepia się już w trakcie pierwszej wizyty u stomatologa. Są wykonane z tlenku cyrkonu, substancji przypominającej naturalną tkankę zębów, odporną na ścieranie i o wysokiej biozgodnosci z tkankami ludzkimi. Ze względu na swoje walory estetyczne (kolorystyka podobna do naturalnej barwy uzębienia), ten materiał wykorzystywany jest nie tylko do produkcji implantów zębów, ale równie dobrze sprawdza się do wykonywania koron.

 

Implant ceramiczny jest wszczepiany przeważnie w trakcie jednej wizyty. Od razu po zabiegu można obciążyć go koroną lub mostem. Dzięki temu, szybko odtworzymy braki w uzębieniu, bez konieczności odbycia kilku kolejnych wizyt (tak jak ma to miejsce w przypadku implantów dwufazowych).

Masa ceramiczna jest materiałem w pełni biozgodnym z tkankami ludzkimi i nie odnotowano żadnych przypadków nadwrażliwości na tę substancje. Dzięki tej zgodności, ceramiczny implant zęba nie wpływa negatywnie na otaczające go dziąsła. Co więcej, ceramika w mniejszym stopniu niż inne materiały, czy nawet naturalne szkliwo, przyciąga płytkę nazębną. To wszystko sprawia, że wszczepienie implantu ceramicznego wiąże się z niedużym ryzykiem jego nie przyjęcia.

Ceramiczne implanty zębów kolorem nie odbiegają od naturalnej barwy uzębienia, dlatego w odróżnieniu od implantów tytanowych, nawet w razie obniżenia linii dziąseł nie zauważymy szarej, metalowej linii u podstawy zęba. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przednich zębów. Elementy ceramiczne służą również do wytwarzania bardzo estetycznych koron, ponieważ nie tylko wyglądają jak zęby, ale także przepuszczają światło w podobny sposób. Implanty ceramiczne są niewrażliwe na zmiany temperatury i odczuwane smaki. 

Jesteśmy na Google+
Google+